ERASMUS DAY

@UTH School of Sciences (Lamia)

 

Την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου και ώρα 12:00 θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση για τα προγράμματα ERASMUS+ από την εν λόγω κεντρικό γραφείο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Άμεσα ενδιαφερόμενοι είναι οι φοιτητές (προπτυχιακοί / μεταπτυχιακοί), τα μέλη Δ.Ε.Π. αλλά και το διοικητικό προσωπικό των Τμημάτων της Σχολής Θετικών Επιστημών.

 

Τόπος: Αμφιθέατρο 2 Σχολής Θετικών Επιστημών

 

Πληροφορίες για τα προγράμματα ERASMUS, τα οποία υποστηρίζονται από το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων του Π.Θ., μπορείτε να βρείτε στον σύνδεσμο http://erasmus.uth.gr/index.php/el/programa-erasmus

 

 

Ι. Αναγνωστόπουλος

Ακαδημαϊκός υπεύθυνος ERASMUS

Τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική

 

Γ. Σταμούλης

Ακαδημαϊκός υπεύθυνος ERASMUS

Τμήματος Πληροφορικής

 

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η  

 

    Λαμία 15-11-2017

Σας γνωρίζουμε ότι την Τετάρτη 06 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 12:00 θα πραγματοποιηθεί η ορκωμοσία των φοιτητών και η αναγόρευση των διδακτόρων του Τμήματος.

Δικαιολογητικά για την ορκωμοσία νέων πτυχιούχων

1. Αίτηση για συμμετοχή στην ορκωμοσία και χορήγηση αντιγράφων πτυχίου (2) ή/και παπύρου, ή/και αναλυτικής βαθμολογίας.

2. Βεβαίωση από τη Βιβλιοθήκη του Τμήματος ότι δεν οφείλεται κανένα βιβλίο

3. Έντυπο Γραφείου Διασύνδεσης

4. Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

5. Βιβλιάριο Υγείας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (για όσους έχει εκδοθεί)

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι πτυχιούχοι, μέχρι τη Δευτέρα 04 Δεκεμβρίου 2017, να καταθέσουν όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά στη Γραμματεία.

Οι συμμετέχοντες στην τελετή ορκωμοσίας παρακαλούνται να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος μία ώρα πριν την προγραμματισμένη έναρξή της.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2017-2018

Πρόγραμμα Μαθημάτων A' εξαμήνου 2016-2017.pdf 

Πρόγραμμα Μαθημάτων Γ' εξαμήνου 2016-2017 .pdf

Πρόγραμμα Μαθημάτων Ε' εξαμήνου 2016-2017 .pdf

Πρόγραμμα Μαθημάτων Ζ' εξαμήνου 2016-2017.pdf

Την Τετάρτη 22/11/2017, 19:00-21:00 θα γίνει

αναπλήρωση του μαθήματος "Μεταγλωτιστές Θεωρία"

στην Αίθουσα ΙΙ

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΑΡ. 14724/17/ΓΠ/10-10-2017

Ανακοινώνονται τα τελικά αποτελέσματα της αξιολόγησης των υποψηφιοτήτων που υποβλήθηκαν στο πλαίσιο της με αριθμ. πρωτ. 14724/17/ΓΠ/10-10-2017 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος  για την πρόσληψη διδασκόντων στο Τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας  για την κάλυψη των διδακτικών αναγκών μαθημάτων και γνωστικών αντικειμένων του προγράμματος σπουδών για το χειμερινό και εαρινό εξάμηνο του  ακ. έτους 2017-2018.

ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

Α. ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ & ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑ

Σύμφωνα με την απόφαση της 24ης/16-11-2017 Προσωρινής Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος Πληροφορικής, εγκρίθηκε ο κάτωθι πίνακας:

ΚΩΔ. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
ΕΥ511

ΚΑΤΑΝΕΜΗΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

5ο εξάμηνο-χειμερινό

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ  
ΕΥ704

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

7ο εξάμηνο-χειμερινό

 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΒΡΕΚΤΗΣ 

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΒΡΕΚΤΗΣ

2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΕΥ705

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ 

7ο εξάμηνο-χειμερινό

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΡΙΝΘΙΟΣ 

1. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΡΙΝΘΙΟΣ

2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ

3. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΞΕΝΑΚΗΣ

4. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΕΥ712

ΕΞΟΡΥΞΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ 

7ο εξάμηνο-χειμερινό

ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ  

1. ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΧΟΝΔΡΟΔΗΜΑ

ΕΥ701

ΒΙΟΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 

7ο εξάμηνο-χειμερινό

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΟΝΤΟΥ

1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΟΝΤΟΥ

2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΣΕΡΕΜΕΤΗ

ΕΥ432

Δίκτυα Επικοινωνιών

4ο εξάμηνο-εαρινό

   - Δεν θα δοθεί το ακ. έτος 2017-2018
ΕΥ413

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ 

4ο εξάμηνο-εαρινό

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

2. ΝΙΚΕΛΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

3. ΝΙΚΗΣΤΡΑΤΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΣΧΟΣ

4. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ

5. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΕΥ412

ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ Ι 

4ο εξάμηνο-εαρινό

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ 

1. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ

2. ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΣΕΡΕΜΕΤΗ

3. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΡΔΑΣ

5. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΧΟΝΔΡΟΔΗΜΑ

ΕΥ633

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ 

6ο εξάμηνο-εαρινό

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΡΔΑΣ

1. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΡΔΑΣ

2. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ

3. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΕΥ612

ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΙΙ                  

6ο εξάμηνο-εαρινό

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ 

1.  ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ

2. ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΣΕΡΕΜΕΤΗ

3. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΡΔΑΣ

ΕΥ615

ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ

6ο εξάμηνο-εαρινό

ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

1. ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΧΟΝΔΡΟΔΗΜΑ

3. ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΣΕΡΕΜΕΤΗ

4. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ

5. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6. ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΥΚΙΟΥ

 

Β. ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ & ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΑΝΑ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

Σύμφωνα με την απόφαση της 23ης/9-11-2017 Προσωρινής Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος Πληροφορικής, εγκρίθηκε ο κάτωθι πίνακας:

 

 Α/Α ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
 1  ΧΩΡΟΘΕΤΗΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΑΔΑΛΙΑΡΗΣ  
2 ΜΗ ΓΡΑΜΜΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΟΣ - Δεν υπήρξαν υποψήφιοι
3 ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΑΡΙΑ ΒΛΑΧΑΔΗ  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT